Нафтовий шок та війна на Близькому Сході вплинули на рішення Об’єднаних Арабських Еміратів вийти з ОПЕК. Тепер таку можливість розглядає Ірак, який серйозно постраждав від перекриття поставок нафти з Перської затоки. Ірак вимагає суттєвого збільшення своєї квоти в ОПЕК, оскільки нафта є головним джерелом доходу для країни. Новий прем’єр-міністр Іраку прагне, щоб картель збільшив квоту, враховуючи потужності та чисельність населення країни. Серед причин виходу ОАЕ з ОПЕК були незгоди з Саудівською Аравією щодо розміру квоти та наявність резервних потужностей для збільшення виробництва. ОАЕ виробляли менше, ніж можу було б дозволено квотою, що призвело до простою частини потужностей.
З ОПЕК готова вийти ще одна країна – ЗМІ
