Posted in

Індійський НПЗ змінив умови продажу на тлі нових санкцій ЄС

Новини світу - Індійський НПЗ змінив умови продажу на тлі нових санкцій ЄС
Індійський НПЗ змінив умови продажу на тлі нових санкцій ЄС

Індійська нафтопереробна компанія Nayara Energy Ltd., що частково належить російській Роснєфті, посилила умови продажу нафтопродуктів після запровадження санкцій Європейським Союзом. Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 21 липня.
Згідно з оновленим тендерним документом, Nayara вимагає авансову оплату до завантаження партії нафти у серпні. Раніше така вимога була відсутня.
Світовий нафтовий ринок уважно стежить за посиленням обмежень проти пов’язаних із Росією постачальників енергоресурсів, оскільки ЄС та інші міжнародні об’єднання активізують реакцію на вторгнення Москви в Україну. Минулого тижня було представлено черговий пакет санкцій ЄС, який передбачає зниження цінової стелі на російську нафту, обмеження на продукти з нафти, на судна та окремі банки. Це спричинило коливання ф’ючерсів на нафту.
Індія стала ключовим покупцем російської сирої нафти після того, як західні країни припинили імпорт. Водночас ЄС залишався важливим ринком для продуктів, виготовлених із російської нафти, зокрема дизеля, й досі не вводив обмежень проти Nayara.
“Зміна умов демонструє, наскільки далекосяжними є нещодавні санкції ЄС”, – зазначив Замір Юсуф, аналітик компанії Kpler. За його словами, вимога передоплати відображає побоювання, що контрагенти можуть не виконати зобов’язання за тендерами або банки відмовляться проводити розрахунки.
Раніше російська державна компанія Роснєфть обурилася європейськими санкціями проти індійського нафтопереробного заводу Nayara Energy.
У Роснєфті вважають санкції “невиправданими та незаконними”, а також “черговим прикладом екстериторіального застосування політично вмотивованих обмежень”.
За даними Bloomberg Роснєфть володіє часткою акцій індійського НПЗ розміром у 49%.НПЗ Nayara Energy переробляє близько 400 тисяч барелів нафти на день та володіє майже 7000 торговими точками з продажу палива по всій Індії. Вона також розробляє інтегрований нафтохімічний завод поруч зі своїм нафтопереробним заводом.
Як відомо, 18 липня Євросоюз затвердив 18 пакет санкцій проти Росії. Одним з головних його пунктів стало суттєве зниження стелі цін на російську нафту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *